Odpovědi na časté otázky

Z čeho jsou vyrobeny kompozitní terasy?

  • Kompozitní terasy konstruujeme z vysoce kvalitního WPC materiálu vyrobeného v extruderu za vysoké teploty, kdy dochází k dosažení 50% dřevní složky 40% materiálu z HDPE. Právě tímto výrobním procesem se dosáhne velice žádoucího efektu 100% odolnosti vůči vodě.

Jak je možné, že trvanlivost WPC terasy dosahuje až 25 let?

  • Díky vhodné kombinaci použitého vstupního materiálu, přísad a výrobního procesu. Vzhledem k jemnosti vstupní dřevní moučky (moučka je pomleta na jemno) dochází během výrobního procesu WPC materiálu ke kompletnímu přetavení vstupních surovin v jeden celek. Díky přísadám získává WPC deska větší tvrdost než běžné opracované dřevo. Proto WPC materiál vydrží až 5x delší dobu než jakékoli exotické dřevo

Opravdu se mi už nikdy nezadře pod kůži tříska?

  • Protože vstupní materiál dřevné třísky neobsahuje - vstupním materiálem je jemně semletá dřevní moučka, nemůže třísky obsahovat ani výsledný produkt. Proto se Vám žádná tříska z WPC terasy zadřít nemůže.

Opravdu jsou WPC tersasy bezúdržbové?

  • Vhodnou kombinací dřevní moučky a HDPE plastu je dosaženo dlouhoudržitelného přirozeného vzhledu dřeva a 100% odolnosti proti vlhkosti, škůdcům a hmyzu. Vždy po zimě doporučujeme omýt tlakovou vodou. Zapoměňte na moření, broušení a natírání.